Popularne posty

Jakie zdjęcia dodają...

W początkowej fazie portali społecznościowych, nowi użytkownicy wrzucali bardzo oryginalne ...

Internet, czyli znajomi...

Gdy chcemy poznać kogoś z innego kraju, choćby po to ...

Szukanie rodziny przez...

Internet stał się w dzisiejszych czasach dobrem, bez którego większość ...

Gry na portalach...

Portale społecznościowe stają się coraz ważniejszym elementem naszego codziennego dnia.  ...

Konkursy na Facebooku

Internet wprowadził do naszego  życia ogromne zmiany. Przede wszystkim możemy ...

Portal nk powstał w roku 2006 pod nazwą „nasza-klasa”. Utworzyli go studenci informatyki. Początkowo portal służyć miał tylko do wyszukiwania swoich szkół, klas, a co za tym idzie – odnawianie dawnych, szkolnych znajomości. Powoli wzrastała popularność serwisu, a na przełomie lat 2007-2008 odnotowano tak wielki wzrost popularności, że przerósł on wszelkie oczekiwania twórców. To spowodowało, że nk miało ogromne problemy techniczne, które spowodowane były wielką ilością uploadowanych zdjęć oraz użytkowników online. Serwery nie wytrzymywały natłoku danych.

Około dwa lata później nasza-klasa.pl zmieniła nazwę na nk.pl, a na portalu wprowadzono wiele zmian. Wszystko to dlatego, że nk przestało służyć ludziom do odnawiania znajomości z przeszłości, lecz stało się najzwyklejszym portalem społecznościowym. Nawet najbliżsi przyjaciele potrafili komunikować się poprzez nk.

Cały serwis zaczął się powoli upodabniać do Facebooka, który jest liderem światowym jeśli chodzi o serwisy społecznościowe. Wprowadzono śledzika, który był niczym tablica z Facebooka, gry, czat z konkretną osobą oraz grupy. Najwięcej kontrowersji wprowadził śledzik, którego wszyscy usilnie chcieli usunąć – oczywiście bez powodzenia.