Popularne posty

Dostęp do Internetu...

Dostęp do Internetu w ostatnich latach staje się coraz łatwiejszy. ...

Obieg wiadomości w...

Obieg wiadomości w dzisiejszych czasach jest większe niż to miało ...

Środki masowego przekazu

Środki masowego przekazu informacji rozwijają się wraz z rozwojem myśli ...

Jakie zdjęcia dodają...

W początkowej fazie portali społecznościowych, nowi użytkownicy wrzucali bardzo oryginalne ...

Nie każdy lubi

Mimo to, że tyle osób ma telewizję, to nie każdy ...

Dziennikarstwo – branża, która istnieje w naszym kraju już od wielu lat, często określana dość negatywnie. Media, dziennikarze określani są pogardliwie mianem pismaków, często również brutalnie, mianem hien. Nierzadko tak może być. W pogoni za dobrym materiałem, zły dziennikarz może narobić bardzo wiele złego, często jednak są to wyjątki. Większość dziennikarzy to rzetelni i kulturalni ludzie a ich praca jest bardzo potrzebna.

Szczególnie, można to zauważyć, biorąc pod uwagę dziennikarstwo określane jako dziennikarstwo „blisko ludzi”. To szczególny rodzaj dziennikarstwa – ludzie, którzy się nim się zajmują, nierzadko ratują innym życie, pomagają w codziennych problemach.

Taki rodzaj dziennikarstwa zasługuje na szczególną pochwałę. Często okazuje się, że wiadomości na dany temat przedstawione opinii publicznej, nierzadko zmieniały losy sprawy i powodowały, że osoba pokrzywdzona na nowo zaczynała wierzyć w sprawiedliwość.

Osoby krytykujące media, krytykujące dziennikarzy, którzy w pogoni za materiałem są w stanie dotrzeć naprawdę wszędzie, nie zdają sobie sprawy z tego, iż rola takich dziennikarzy jest niezwykle istotna. Z tego między innymi powodu nie warto ich krytykować, a w miarę możliwości wspierać – na przykład udzielaniem stosownej informacji.

Czwarta władza, jak określa się media, zawsze działa dla człowieka. Zawsze w celu poprawy jego dobra. Warto o tym wiedzieć i – w razie konieczności – zwrócić się o pomoc właśnie do dziennikarza. Znane są przypadki, gdy w danej sprawie nie pomagały organy państwa powołane do tego celu a bez problemu radzili sobie z nią dziennikarze. Dzięki dziennikarzom okrywano afery, pomagano tym, których nikt nie chciał zauważyć. Jednym słowem – rola dziennikarzy jest ogromna i oni sami powinni to doskonale wiedzieć. Dziennikarz, który tego nie wie, z biegiem czasu albo zniknie z zawodu albo stanie się tak cwanym dziennikarzem komercyjnym. Jednak i druga sytuacja, szczególnie dla tych, którzy czują pasję pisania i czują się odpowiedzialni za świat, jest sytuacją przykrą. Warto o tym wiedzieć i jeśli będziemy w takiej sytuacji, nigdy nie rezygnować z własnych ideałów. Być może nie od razu przełoży się to na dochód, ale przecież czy zawsze o to chodzi?